Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LaLiga - Ligler Ne Zaman Başlayacak
#1
Futbolcuların İspanya'daki liglere başlamak için 4 Mayıs'tan itibaren toplu eğitime başlayacağı belirtiliyor.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez karantina kısıtlamalarını 4 aşamada kaldıracaklarını açıkladı. Öte yandan La Liga Başkanı Javier Tebas, Haziran ayı ortasında oynanacak ilk maçları düşündüklerini ve ekonomik nedenlerle liglerin iptal edilmediğini açıkladı.

Ülkedeki Covid-19 karantinası nedeniyle uygulanan karantina döneminde, La Liga'daki gelir kaybının yaklaşık 1 milyar euro olduğu düşünülmektedir.

Diyerek şöyle devam etti: "Tarlalara dönmeyi planlıyoruz. İspanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki fikrimiz maçlara 29 Mayıs veya 6 Haziran'da başlamak." Avrupa'daki diğer liglerle birlikte karar vermek için farklı seçenekler düşündüklerini söyledi.

"Eğer ligler 29 Mayıs'ta başlıyorsa, Şampiyonlar Ligi maçları Temmuz ayında olacak. Ligler 6 Haziran'da başlayacaksa, tüm turnuvalar 31 Temmuz'a kadar tamamlanacak. 28 Haziran'da başlayacak olursak, lig maçları Temmuz ayında yapılacak Tabii ki her şey Kovid-19 ile ilgili gelişmelere bağlı. Ama liglerin Ağustos ayından sonra takılmasını istemiyoruz. Tabii ki bütün bunlar gelecek sezonun takvimini etkileyecek.

La Liga Başkanı şimdilik ligleri tamamen iptal etme olasılığını bıraktıklarını, maçları seyirci olmadan oynayarak ligleri bitirmek istediklerini belirtti.

Tebas ayrıca, 2019-2020 sezonu tamamlanmazsa, bunun futbolda milyar avroluk bir zarara yol açacağını vurguladı, "La Liga'yı seyirci olmadan oynayarak tamamlarsak, bunun 350 milyon avroluk bir ekonomik maliyeti olacak. toplam gelirin yüzde 90'ını oluşturuyor. Maçları oynamazsak, kaybımız dışında aldığımız paranın yüzde 18'ini geri ödemek zorunda kalacağız. "açıklamasında bulundu.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi